24/7 eTV Rhuav Xov Xwm : Nyem rau lub pob ntim (sab laug sab xis ntawm lub vijtsam video)
Xov xwm tawg taug kev Xov xwm Cov neeg resorts Lub luag haujlwm ntsiab chaw ua si Tourism Ncig Teb Chaws Saib Zos Xam Moos Xov Xwm Mus Ncig Hlau trending Tam sim no Tebchaws Asmeskas Rhuav Xov Xwm

Cov tiaj ua si hauv tebchaws Asmeskas no yog cov tsis txaus ntseeg tshaj plaws

Cov tiaj ua si hauv tebchaws Asmeskas no yog cov tsis txaus ntseeg tshaj plaws
Cov tiaj ua si hauv tebchaws Asmeskas no yog cov tsis txaus ntseeg tshaj plaws
sau los ntawm Harry Johnson

Indiana Dunes yog ib ntawm cov chaw ua si hauv tebchaws uas tau tuaj ntsib ntau tshaj plaws hauv lub tebchaws, nrog 2.3 lab tus neeg tuaj xyuas xyoo 2020, tseem zoo li tsis muaj coob leej neeg tau tawg los ntawm lub tiaj ua si hauv pas dej, nrog tsuas yog 51% ntawm cov neeg muab nws ua qhov zoo tshaj plaws.

Print Friendly, PDF & Email
  • Tebchaws Asmeskas cov tiaj ua si zoo li Yosemite thiab Grand Canyon nyiam ntau lab tus neeg tuaj saib txhua xyoo.
  • Txoj kev tshawb fawb tshiab tau tshuaj xyuas kev tshuaj xyuas ntawm Tebchaws Asmeskas cov tiaj ua si nrog tsawg dua 1 lab tus neeg tuaj saib ib xyoo los qhia qhov tsis txaus ntseeg tshaj plaws.
  • Txoj kev tshawb no kuj tau saib mus rau qhov chaw ua si zoo tshaj plaws hauv tebchaws hauv Tebchaws Meskas.

Nrov chaw ua si hauv tebchaws xws li Yosemite thiab Grand Canyon nyiam ntau lab tus neeg tuaj saib txhua xyoo, uas tuaj yeem ua rau nyuaj rau cov neeg tuaj saib kom dhau los ua ib qho nrog xwm thaum taug kev muaj neeg coob thiab muaj cov kab tos saib.

Yog li yog tias koj xav kom dim ntawm cov neeg coob coob thiab ntsib ib lub teb chaws zoo tshaj plaws-zais cov pov haum, cov chaw ua si hauv tebchaws twg koj yuav tsum mus rau?

Txoj kev tshawb fawb tshiab tau tshuaj xyuas kev tshuaj xyuas ntawm Tebchaws Asmeskas chaw ua sis nrog tsawg dua 1 lab tus neeg tuaj saib ib xyoo los qhia txog qhov tsis txaus ntseeg tshaj plaws hauv cov tiaj ua si hauv tebchaws. Txoj kev tshawb no kuj tau saib mus rau qhov chaw ua si ntau dhau nyob hauv Asmeskas, nrog cov neeg tuaj saib ntau dua 1 lab tseem tsis tau tshuaj xyuas. 

Sab saum toj 10 underrated national parks hauv Asmeskas  

nyob qibNational ParkTag nrho cov neeg tuaj saib (2020)% ntawm "zoo heev" tshuaj xyuas
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Kev ua qab yias Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, Sab Qab Teb Dakota916,93286.1%
7Sequoia, California796,08683.6%
8Tortugas qhuav, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10Dawb Sands, New Mexico415,38382.3%

Muab hais tias nws nyob ntawm Alaska, nws yuav tsis xav tsis thoob uas pom Glacier Bay tau txais tsuas yog 5,748 tus neeg tuaj xyuas xyoo 2020. Txawm li cas los xij, cov neeg uas tau mus xyuas lub tiaj ua si zoo nkauj no tau hais meej hauv kev hlub nrog nws cov fjords zoo nkauj thiab cov dej khov thiab roob daus , nrog 92.9% ntawm lub tiaj ua si tau tshuaj xyuas ntawm Tripadvisor piav qhia nws zoo heev!

Lwm lub tiaj ua si hauv Alaskan siv qhov chaw thib ob, nrog Kenai Fjords tau txais qhov nruab nrab ntawm 89.9% "zoo heev" tshuaj xyuas tab sis tsuas yog ntau dua 100,000 tus neeg tuaj saib ib xyoo. Kenai Fjords yog lub tsev rau Harding Icefield, yog ib qhov dej khov loj tshaj plaws nyob hauv lub tebchaws, uas yog qhov tsawg kawg ntawm 38 dej khov nrog rau ntau lub fjords.

Print Friendly, PDF & Email

Hais txog qhov kev sau

Harry Johnson

Harry Johnson tau ua tus tshaj tawm txoj haujlwm rau eTurboNews rau yuav luag 20 xyoo. Nws nyob hauv Honolulu, Hawaii, thiab yog neeg nyob sab Europe. Nws nyiam sau ntawv thiab npog xov xwm.

Cia ib saib