Airlines tshav dav hlau aviation Rhuav Xov Xwm European Rhuav Xov Xwm Thoob Ntiaj Teb Xov xwm tawg taug kev Kev Ncig Ua Si Xov xwm Cov neeg Rov tsim kho Lub luag haujlwm Tourism Tsheb thauj mus los Xov Xwm Mus Ncig Hlau trending Tam sim no

Ntiaj teb huab cua kev xav tau rebounds nruab nrab hauv lub Cuaj Hli

Kev mus ncig thoob ntiaj teb huab cua rebounds nruab nrab hauv lub Cuaj Hli.
Willie Walsh, IATA Tus Thawj Coj General. 
sau los ntawm Harry Johnson

Kev hloov pauv tsis ntev los no hauv Teb Chaws Asmeskas txoj cai kom rov qhib kev mus ncig los ntawm 33 lub khw rau cov neeg txawv teb chaws tau txhaj tshuaj tiv thaiv tag nrho los ntawm 8 Kaum Ib Hlis yog qhov zoo siab tos txais, yog tias muaj sijhawm ntev, kev txhim kho. Nrog rau kev rov qhib tsis ntev los no hauv lwm lub lag luam tseem ceeb xws li Australia, Argentina, Thaib teb, thiab Singapore qhov no yuav tsum ua kom muaj kev txhawb nqa loj rau kev rov qab los ntawm kev ywj pheej mus ncig.

Print Friendly, PDF & Email
  • Tag nrho qhov kev thov rau huab cua nyob rau lub Cuaj Hli 2021 ( ntsuas hauv cov nyiaj tau los ntawm cov neeg caij tsheb lossis RPKs) tau nqis 53.4% ​​piv rau lub Cuaj Hlis 2019. Qhov no tau ua rau muaj kev nce siab txij lub Yim Hli, thaum qhov kev thov yog 56.0% qis dua Lub Yim Hli 2019 qib.
  • Kev lag luam hauv tsev tau qis dua 24.3% piv rau lub Cuaj Hlis 2019, qhov kev txhim kho tseem ceeb txij lub Yim Hli 2021, thaum tsheb khiav tau qis 32.6% piv rau ob xyoos dhau los. Tag nrho cov kev lag luam tau pom kev txhim kho nrog kev zam ntawm Nyiv thiab Russia, txawm hais tias tom kawg tseem nyob hauv thaj chaw loj hlob zoo piv rau 2019. 
  • Cov neeg caij tsheb thoob ntiaj teb xav tau nyob rau lub Cuaj Hli yog 69.2% qis dua lub Cuaj Hlis 2019, feem ntau zuj zus dua li 68.7% poob rau lub Yim Hli. 

cov Koom Haum Thoob Ntiaj Teb Cov Thauj Thoob Ntiaj Teb (IATA) tshaj tawm txog kev rov qab los ntawm huab cua nyob rau lub Cuaj Hli 2021 piv rau lub Yim Hli qhov kev ua tau zoo. Qhov no tau tsav los ntawm kev rov qab los ntawm kev lag luam hauv tsev, tshwj xeeb hauv Suav teb, qhov twg qee qhov kev txwv kev mus ncig tau raug tshem tawm tom qab COVID-19 tshwm sim thaum Lub Yim Hli. Kev thov thoob ntiaj teb, lub sijhawm no, poob me ntsis piv rau lub hli dhau los. 

Vim tias kev sib piv ntawm 2021 thiab 2020 cov txiaj ntsig txhua hli tau cuam tshuam los ntawm qhov cuam tshuam tshwj xeeb ntawm COVID-19, tshwj tsis yog tias tau sau tseg lwm qhov kev sib piv yog rau lub Cuaj Hlis 2019, uas ua raws li cov qauv xav tau ib txwm muaj.

  • Tag nrho qhov kev thov rau huab cua nyob rau lub Cuaj Hli 2021 ( ntsuas hauv cov nyiaj tau los ntawm cov neeg caij tsheb lossis RPKs) tau nqis 53.4% ​​piv rau lub Cuaj Hlis 2019. Qhov no tau ua rau muaj kev nce siab txij lub Yim Hli, thaum qhov kev thov yog 56.0% qis dua Lub Yim Hli 2019 qib.  
  • Kev lag luam hauv tsev tau qis dua 24.3% piv rau lub Cuaj Hlis 2019, qhov kev txhim kho tseem ceeb txij lub Yim Hli 2021, thaum tsheb khiav tau qis 32.6% piv rau ob xyoos dhau los. Tag nrho cov kev lag luam tau pom kev txhim kho nrog kev zam ntawm Nyiv thiab Russia, txawm hais tias tom kawg tseem nyob hauv thaj chaw loj hlob zoo piv rau 2019.
  • Cov neeg caij tsheb thoob ntiaj teb xav tau nyob rau lub Cuaj Hli yog 69.2% qis dua lub Cuaj Hlis 2019, feem ntau zuj zus dua li 68.7% poob rau lub Yim Hli. 

"Lub Cuaj Hlis qhov kev ua tau zoo yog qhov kev txhim kho zoo tab sis kev rov qab los ntawm kev thauj mus los thoob ntiaj teb tseem tsis tau muaj kev cuam tshuam nrog kev kaw ciam teb txuas ntxiv thiab txoj cai cais tawm. Kev hloov pauv tsis ntev los no hauv Teb Chaws Asmeskas txoj cai kom rov qhib kev mus ncig los ntawm 33 lub khw rau cov neeg txawv teb chaws tau txhaj tshuaj tiv thaiv tag nrho los ntawm 8 Kaum Ib Hlis yog qhov zoo siab tos txais, yog tias ncua sijhawm ntev, kev txhim kho. Nrog rau kev rov qhib tsis ntev los no hauv lwm lub lag luam tseem ceeb xws li Australia, Argentina, Thaib teb, thiab Singapore qhov no yuav tsum ua kom muaj kev txhawb nqa loj rau kev txhim kho loj ntawm kev ywj pheej mus ncig, "said. Willie Walsh, IATA Tus Thawj Coj Tus Thawj Coj

Thoob Ntiaj Teb Cov Cuam Tshuam Cov Lag Luam

  • Cov muaj nyob sab Europe ' Lub Cuaj Hli thoob ntiaj teb kev lag luam poob qis 56.9% piv rau lub Cuaj Hlis 2019, nqis 1 feem pua ​​​​piv rau 55.9% txo thaum Lub Yim Hli piv rau tib lub hli xyoo 2019. Lub peev xwm poob 46.3% thiab cov khoom thauj khoom poob 17.2 feem pua ​​​​cov ntsiab lus rau 69.6%.
  • Asia-Pacific airlines pom lawv lub Cuaj Hlis kev tsheb khiav thoob ntiaj teb poob 93.2% piv rau lub Cuaj Hlis 2019, zoo li tsis hloov pauv los ntawm 93.4% poob rau npe rau lub Yim Hli 2021 piv rau Lub Yim Hli 2019 vim tias thaj av tseem muaj kev tswj hwm ciam teb nruj tshaj plaws. Lub peev xwm poob 85.2% thiab qhov khoom thauj khoom poob qis 42.3 feem pua ​​​​ntawm cov ntsiab lus rau 36.2%, yooj yim qhov qis tshaj ntawm cov cheeb tsam.
  • Nruab nrab sab hnub tuaj airlines muaj 67.1% kev thov poob rau lub Cuaj Hli piv rau lub Cuaj Hlis 2019, txhim kho me ntsis tshaj li 68.9% txo qis hauv lub Yim Hli, piv rau tib lub hlis hauv 2019. Lub peev xwm poob qis 52.6%, thiab cov khoom thauj khoom poob qis 23.1 feem pua ​​​​cov ntsiab lus rau 52.2%. 
  • North American nqa cov tau ntsib 61.0% kev khiav tsheb poob rau lub Cuaj Hlis piv rau lub sijhawm 2019, qee qhov kev txhim kho ntawm 59.3% poob rau lub Yim Hli piv rau Lub Yim Hli 2019. Lub peev xwm poob 47.6%, thiab cov khoom thauj khoom poob 21.3 feem pua ​​​​ntawm 61.9%.
  • Latin airlines pom 61.3% poob rau lub Cuaj Hli kev khiav tsheb, piv rau tib lub hlis hauv 2019, qhov nce siab tshaj 62.6% poob rau lub Yim Hli piv rau Lub Yim Hli 2019. Lub Cuaj Hli muaj peev xwm poob 55.6% thiab cov khoom thauj khoom poob 10.7 feem pua ​​​​cov ntsiab lus rau 72.0%, uas yog qhov khoom thauj siab tshaj plaws ntawm cov cheeb tsam rau 12 lub hlis sib law liag. 
  • Neeg Asmeskas airlines ' tsheb khiav poob 62.2% nyob rau lub Cuaj Hli piv rau ob xyoos dhau los, yuav luag 4 feem pua ​​​​cov ntsiab lus phem dua li 58.5% poob rau lub Yim Hli piv rau Lub Yim Hli 2019. Lub Cuaj Hli muaj peev xwm poob 49.3% thiab cov khoom thauj khoom poob qis 18.4 feem pua ​​​​cov ntsiab lus rau 53.7%.

Cov neeg nrog caij lag luam

Lub Cuaj Hli 2021 (% chg vs tib lub hli hauv 2019)Ntiaj teb sib koomRPKTHOVPLF (% -pt)PLF (qib)
domestic54.2%-24.3%-14.7%-9.3%73.0%
Australia0.7%-80.3%-71.2%-26.2%56.2%
Brazil1.6%-17.3%-16.8%-0.5%81.2%
Tuam Tshoj PR19.9%-26.2%-10.5%-14.6%68.9%
Is Nrias teb2.1%-41.3%-30.5%-13.4%72.4%
Nyiv1.4%-65.5%-34.5%-36.7%40.9%
Lavxias teb sab Fed.3.4%29.3%33.3%-2.6%83.1%
US16.6%-12.8%-5.5%-6.5%76.1%
  • Brazil tus kev lag luam hauv tsev tau txhawb nqa nws qhov kev rov ua kom zoo dua thaum muaj kev txhaj tshuaj tiv thaiv zoo. Kev tsheb khiav tau qis 17.3% piv rau lub Cuaj Hlis 2019 - txhim kho los ntawm 20.7% poob rau lub Yim Hli. 
  • Nyiv Lub Cuaj Hli kev tsheb khiav hauv tsev tau poob 65.5%, ua rau poob qis los ntawm 59.2% poob rau lub Yim Hli piv rau Lub Yim Hli 2019, vim muaj kev cuam tshuam ntawm kev txwv.

Cov kab hauv qab

"Txhua qhov kev tshaj tawm rov qhib zoo li tuaj nrog cov kev cai sib xws tab sis txawv. Peb tsis tuaj yeem cia qhov rov qab tau bogged hauv qhov teeb meem. Cov ICAO Lub Rooj Sib Tham Qib Siab ntawm COVID-19 tau pom zoo tias kev sib haum xeeb yuav tsum yog qhov tseem ceeb. G20 tau tshaj tawm kev cog lus los nqis tes los txhawb kev rov qab los nrog kev mus ncig tsis sib haum, kev ruaj khov, thiab digitalization. Tam sim no tsoomfwv yuav tsum tso cov kev nqis tes ua tom qab cov lus no kom paub txog kev ntsuas yooj yim thiab muaj txiaj ntsig. Tib neeg, kev ua haujlwm, kev lag luam thiab kev lag luam suav nrog kev vam meej, "said Nqaij.

IATA lub zeem muag rau kev nyab xeeb rov tsim kev sib txuas thoob ntiaj teb yog ua raws tsib lub hauv paus ntsiab lus:

  • Cov tshuaj tiv thaiv yuav tsum muaj rau txhua tus kom sai li sai tau.
  • Cov neeg taug kev txhaj tshuaj tiv thaiv yuav tsum tsis ntsib teeb meem rau kev mus ncig.
  • Kev sim yuav tsum ua rau cov uas tsis muaj kev txhaj tshuaj tiv thaiv tuaj yeem mus ncig yam tsis muaj kev cais tawm.
  • Kev ntsuas Antigen yog tus yuam sij rau kev siv tus nqi kom raug thiab yooj yim rau kev sim.
  • Tsoomfwv yuav tsum them nyiaj rau kev sim, yog li nws tsis dhau los ua kev thaiv nyiaj txiag rau kev mus ncig.
Print Friendly, PDF & Email

Hais txog qhov kev sau

Harry Johnson

Harry Johnson tau ua tus tshaj tawm txoj haujlwm rau eTurboNews rau yuav luag 20 xyoo. Nws nyob hauv Honolulu, Hawaii, thiab yog neeg nyob sab Europe. Nws nyiam sau ntawv thiab npog xov xwm.

Cia ib saib